Kolderkrant gaat de politiek in

donderdag 5 december 2024
Rogier Wijngaards
Kolderkrant

Er is in de afgelopen tijd natuurlijk veel gebeurd. Mensen zijn boos! Boos omdat Lucentia er was, boos omdat ze er niet meer zijn, boos omdat ze vinden dat de Verenigde Ministeries niet doen wat ze beloven. Wij van de Kolderkrant denken dat we heel goed weten wat iedereen wil. Daarom gaan we een politieke partij oprichten. 

Volgens de regeltjes moet dat niet zo moeilijk zijn, en zou iedereen dat moeten kunnen. Waarom er dan maar drie partijen zijn is wel raar… Wij gaan uitzoeken of er misschien regels zijn die niet zomaar met iedereen gedeeld worden.

Als je een partij op wil richten moet je beginnen met naar de notaris gaan om een vereniging te stichten. Die vereniging is dan dus de partij. Het is natuurlijk wel belangrijk dat je partij een goede naam heeft, zodat mensen graag op je willen stemmen. Wij hadden een hele goeie gevonden: Plezier voor Magische Mensen. Maar toen we hiermee bij de notaris kwamen keurde die de naam af. Hij zou voor verwarring kunnen zorgen. Dat gold ook voor onze twee reserve namen: Petitie voor Meer Natuurlijk Leven en Vakkundig/Nauwkeurig, Hulpvaardig, Persoonlijk.

We werden dus weer weggestuurd om een betere naam te vinden. Dit is dus alweer het eerste teken dat het de gewone burger gewoon heel moeilijk wordt gemaakt om mee te beslissen in onze regering. Maar dat is voor ons alleen maar meer reden om door te gaan: we vragen gewoon onze geweldige lezers om een goede naam te kiezen. Stuur ons een reactie met een idee en u mag, als uw naam gekozen wordt, een jaar lang onze artikelen gratis lezen!